Të gjitha kategoritë
Sintered Arc Plated N30-N30AH Neodymium Iron Boron  Magnets

Sintered Arc Plated N30-N30AH Neodymium Iron Boron MagnetsPërshkrim

Emri i produktit

Magnet neodymium

Klasë

N30-N55, N30M- 52M, N30H-52H, N30SH-48SH, 30UH-45UH, 28EH-40EH, 35AH

Masat

Custom Size

Formë

Blloku, Rrumbullakët/Disku, Unaza, Cilindri, Shiriti, Kundërmbytja, Segmenti, Hook, Kupa, Trapez, etj.

Veshje sipërfaqësore

Nikel, Zn, Ni-Cu-Ni, Epoksi, Gome, Ar, Copë

Magnetizimi

Trashësia/Aksialisht/Diametralisht/Shumëpole/Magnetizuar me rreze

Sasia minimale Rendit:

Ne nuk kemi asnjë kërkesë MOQ, ne do t'ju citojmë për sasinë tuaj.

Details paketimit:

Paketimi standard i mburojës ajrore/detit të QM.

Koha për dorëzim:

3-30 ditë sipas produkteve

Ngarkesë

Express nëpërmjet DHL/FedEx/UPS, ose me det.

Mostër

Në dispozicion

Magnet NdFeB të sintered janë magnetët më të fuqishëm të komercializuar të përhershëm të disponueshëm sot, me produktin maksimal të energjisë që varion nga 26 MGOe deri në 52 MGOe. Nd-Fe-B është gjenerata e tretë e magnetit të përhershëm të zhvilluar në vitet 1980. Ka një kombinim të qëndrueshmërisë dhe shtrëngimit shumë të lartë dhe vjen me një gamë të gjerë notash, madhësish dhe formash. Me karakteristikat e tij të shkëlqyera magnetike, lëndën e parë të bollshme dhe çmimet relativisht të ulëta, Nd-Fe-B ofron më shumë fleksibilitet në hartimin e materialeve të reja magnetike ose zëvendësimin e tyre si qeramika, Alnico dhe Sm-Co për të arritur efikasitet të lartë, kosto të ulët pajisje kompakte.

Karakteristikat magnetike të magnetve të sinferuar NdFeB

1. Produkte të licencuara nga SSMC-MQ - Standard i Cilësisë ISO 9002 i Çertifikuar
2. Të dhënat e lartpërmendura të parametrave magnetikë dhe vetive fizike jepen në temperaturën e dhomës.
3. Temperatura maksimale e shërbimit të magnetit është e ndryshueshme për shkak të gjatësisë së raportit dhe diametrit dhe faktorëve të mjedisit.
4. Karakteristikat speciale mund të arrihen me metodën me porosi.

Karakteristikat fizike dhe mekanike

Përçueshmëri termike

7.7 kcal/mh-°C

Moduli i Rinisë

1.7 x 10 kg/mm2

Bending Forca

24 kg/mm2

Forca shtypëse

80 kg/mm2

Rezistenca elektrike

160 µ-ohm-cm/cm2

Dendësi

7.4-7.55 g / cm3

Fortësia e Vickers

500 - 600

Avantazhet e Magnetit të sinteruar
* Induksion ekstrem i fortë i banorit.
* Aftësi e shkëlqyeshme e rezistencës ndaj demagnetizimit.
* Çmim i mirë në lidhje me vetitë e tij të larta magnetike.

Grafiku i rrjedhës së prodhimit të QM

GRAFIK I RRJEDHJEVE TË PRODHIMIT 22QM

Veshje për magnet NdFeB

Veshje të disponueshme

Sipërfaqe

shtresë

Trashësia (Mikronet)

Ngjyra

Rezistencë

passivation

 

1

Gri Argjendi

Mbrojtje e përkohshme

Nikel

Ni + ni

10-20

Argjend i ndritshëm

E shkëlqyeshme kundër lagështirës

 

Ni + Cu + Ni

 

 

 

zink

Zn

8-20

Blu e ndritshme

Mirë kundër spërkatjes së kripës

 

C-Zn

 

Ngjyra e mprehtë

E shkëlqyeshme kundër spërkatjes së kripës

kallaj

Ni + Cu + Sn

15-20

Ngjyrë argjendi

Superiore Kundër Lagështisë

Gold

Ni + Cu + Au

10-20

Gold

Superiore Kundër Lagështisë

Bakër

Ni + Cu

10-20

Gold

Mbrojtje e përkohshme

Epoxy

Epoxy

15-25

E zezë, e kuqe, gri

E shkëlqyeshme kundër lagështirës
Salt Spray

 

Ni + Cu + Epoxy

 

 

 

 

Zn + Epoxy

 

 

 

Kimik

Ni

10-20

Gri Argjendi

E shkëlqyeshme kundër lagështirës

图片 1

Paketimi dhe transportimi

未标题-1(5)

specifikimet
Karakteristikat magnetike të magnetve të sinferuar NdFeB
KlasëMax. Produkti i energjisëremanenceForca shtrëngueseRev. Temp. Koefi.Curie Temp.Temp pune
(BH) maxBrHcHCIBdHdTcTw
MGOekJ / m3kGmTKoekA / mKoekA / m% / ° C% / ° C° C° C
N3331-33247-26311.30-11.701130-1170> 10.5> 836> 12> 955-0.12-0.631080
N3533-36263-28711.70-12.101170-1210> 10.9> 868> 12> 955-0.12-0.631080
N3836-39287-31012.10-12.501210-1250> 11.3> 899> 12> 955-0.12-0.631080
N4038-41302-32612.50-12.801250-1280> 11.6> 923> 12> 955-0.12-0.631080
N4240-43318-34212.80-13201280-1320> 11.6> 923> 12> 955-0.12-0.631080
N4543-46342-36613.20-13.701320-1380> 11.0> 876> 12> 955-0.12-0.631080
N4846-49366-39013.60-14.201380-1420> 10.5> 835> 11> 876-0.12-0.631080
N5047-51374-40613.90-14.501390-1450> 10.5> 836> 11> 876-0.12-0.631080
N5249-53390-42214.2-14.81420-1480> 10.0> 796> 11> 876-0.12-0.631080
N30M28-32223-25510.90-11.701090-1170> 10.2> 812> 14> 1114-0.12-0.59320100
N33M31-35247-27911.40-12.201140-1220> 10.7> 851> 14> 1114-0.12-0.59320100
N35M33-37263-29411.80-12.501180-1250> 10.9> 868> 14> 1114-0.12-0.59320100
N38M36-40286-31812.30-13.001230-1300> 11.3> 899> 14> 1114-0.12-0.59320100
N40M38-42302-33412.60-13.201260-1320> 11.6> 923> 14> 1114-0.12-0.59320100
N42M40-44318-35013.00-13.501300-1350> 11.6> 923> 14> 1114-0.12-0.59320100
N45M42-46334-36613.20-13.801320-1380> 11> 876> 14> 1114-0.12-0.59320100
N48M46-46366-39013.6-14.21360-1420> 11> 876> 14> 1114-0.12-0.59320100
N33H31-34247-27111.30-11.701130-1170> 10.5> 836> 17> 1353-0.11-0.58320-350120
N35H33-36263-28711.70-12.101170-1210> 10.9> 868> 17> 1353-0.11-0.58320-350120
N38H36-39287-31012.10-12.501210-1250> 11.3> 899> 17> 1353-0.11-0.58320-350120
N40H38-41302-32612.40-12.801240-1280> 11.6> 923> 17> 1353-0.11-0.58320-350120
N42H40-43318-34212.80-13.201280-1320> 11.6> 923> 17> 1353-0.11-0.58320-350120
N45H43-46342-36613.30-13.901330-1390> 11.6> 923> 17> 1353-0.11-0.58320-350120
N48H46-49366-39013.60-14.201360-142-> 11.6> 923> 16> 1274-0.11-0.58320-350120
N33SH31-34247-27211.30-11.701130-1170> 10.6> 836> 20> 1592-0.11-0.55340-360150
N35SH33-36263-28711.70-12.101170-1210> 11.0> 868> 20> 1592-0.11-0.55340-360150
N38SH36-39287-31012.10-12.501210-1250> 11.4> 899> 20> 1592-0.11-0.55340-360150
N40SH38-41302-32612.10-12.801240-1280> 11.6> 923> 20> 1592-0.11-0.55340-360150
N42SH40-43318-34212.80-13.401280-1340> 11.6> 923> 20> 1592-0.11-0.55340-360150
N45SH43-46342-36613.30-13.901330-1390> 11.6> 923> 20> 1592-0.11-0.55340-360150
N28UH26-29207-23110.20-10.801020-1080> 9.6> 768> 25> 1990-0.11-0.51350-380180
N30UH28-31223-24710.80-11.301080-1130> 10.2> 816> 25> 1990-0.11-0.51350-380180
N33UH31-34247-26311.30-11.701130-1170> 10.7> 852> 25> 1990-0.11-0.51350-380180
N35UH33-36263-28711.80-12.201180-1220> 10.9> 899> 25> 1990-0.11-0.51350-380180
N38UH36-39287-31012.20-12.701220-1270> 11.3> 854> 25> 1990-0.11-0.51350-380180
N28EH26-29211-23610.40-10.901040-1090> 9.8> 784> 30> 2388-0.11-0.51350-380200
N30EH28-31223-24710.80-11.301080-1130> 10.2> 812> 30> 2388-0.11-0.51350-380200
N33EH31-33247-26311.30-11.701130-1170> 10.7> 852> 30> 2388-0.11-0.51350-380200
N35EH33-36263-28711.80-12.201180-1220> 10.9> 868> 30> 2388-0.11-0.51350-380200
N28AH26-29207-23110.30-10.901030-1090> 9.8> 780> 35> 2786-0.11-0.51350-380220
N30AH28-31223-24710.80-11.301180-1130> 10.2> 812> 35> 2786-0.11-0.51350-380220
Na Kontaktoni